Tom Salta w nowym Prince of Persia

7 kwietnia 2010

Koncern Ubisoft ujawnił nazwisko kompozytora, który odpowiada za powstanie ścieżki dźwiękowej do gry Prince of Persia: Zapomniane piaski w wersji na konsolę Nintendo Wii. Z opublikowanego wczoraj oświadczenia prasowego wynika, że zaszczytu stworzenia muzyki do najnowszych przygód Księcia dostąpił Tom Salta.

Prince of Persia: Zapomniane piaski

Prince of Persia: Zapomniane piaski

Współpraca artysty z Ubisoftem trwa w najlepsze. Salta stał się niemal etatowym muzykiem tej firmy, co potwierdza bogata lista tytułów, które Amerykanin udźwiękawiał dla Francuzów w ostatnich latach: Sprung (2004), Cold Fear (2005), Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter (2006), Red Steel (2006), Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 (2007), Tom Clancy’s H.A.W.X. (2009) i Red Steel 2 (2010). Ostatnia z wymienionych produkcji trafiła do sklepów zaledwie dwa tygodnie temu.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy kompozycje Toma Salty usłyszymy również w pozostałych wersjach gry Prince of Persia: Zapomniane piaski (Nintendo DS, PC, Xbox 360, PlayStation 3, PSP), które powstają niezależnie od edycji na konsolę Nintendo Wii. Od lat za oprawę muzyczną przygód Księcia odpowiadał duet Stuart Chatwood – Inon Zur i niewątpliwie mielibyśmy do czynienia z ogromną niespodzianką, gdyby tym razem było inaczej.

Gra Prince of Persia: Zapomniane piaski w wersji na Nintendo Wii trafi do amerykańskich sklepów 18 maja bieżącego roku. Ubisoft obiecuje, że ścieżka dźwiękowa najnowszej odsłony kultowego cyklu utrzymana będzie w duchu Piasków czasu – pierwszej części trylogii, która została znakomicie przyjęta przez miłośników elektronicznej rozrywki. W osiągnięciu odpowiedniego klimatu pomogli Tomowi Salcie nie tylko inni artyści (perkusista Bashiri Johnson oraz wokaliści Azam Ali i Judith Bérard), ale także egzotyczne instrumenty, m.in. pochodzący z Armenii duduk, zachodnioafrykańska kora, czy wywodzący się z Turcji doubek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: