Late Goodbye!

1 kwietnia 2010

W wyniku długiej przerwy spowodowanej stosunkowo poważną kontuzją nogi miałem okazję nie tylko nadrobić zaległości w najnowszych grach (Assassin’s Creed II miażdży dokumentnie!), ale również przypomnieć sobie kilka starszych tytułów. Jednym z nich była druga odsłona cyklu Max Payne, wyprodukowanej przez fińską firmę Remedy Entertainment.

Oprócz kapitalnej ścieżki dźwiękowej, za powstanie której odpowiadają Kärtsy Hatakka i Kimmo Kajasto, w grze można usłyszeć również świetny utwór Late Goodbye fińskiej grupy Poets of the Fall, napisany specjalnie z myślą o przygodach niezmordowanego stróża prawa. Teledysk do tego kawałka umieściłem powyżej – jeśli do tej pory nie miałeś okazji go zobaczyć, zrób to koniecznie. W grze piosenka odtwarzana jest w trakcie  wyświetlania napisów końcowych – w różnych wersjach pojawia się również podczas właściwej rozgrywki.

Na koniec ciekawostka. Tekst do utworu Late Goodbye został napisany na podstawie wiersza, który fińskim muzykom dostarczył Sami Järvi (Sam Lake) z firmy Remedy Entertainment. Lake jest nie tylko autorem scenariusza gier z serii Max Payne, ale również pierwszym „aktorem”, który wcielił się w rolę policjanta. Facjatę sympatycznego Fina możemy podziwiać w komiksowych przerywnikach w pierwszej odsłonie cyklu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: