O muzyce w Command & Conquer 4 słów kilka

16 lutego 2010

Po wielu tygodniach oczekiwania, koncern Electronic Arts ujawnił wreszcie, kto odpowiada za oprawę muzyczną w najnowszej grze z serii Command & Conquer, która nosi podtytuł Tyberyjski zmierzch.

Opracowanie ścieżki dźwiękowej do gry powierzono aż trzem kompozytorom. Pierwsze dwa nazwiska – James Hannigan i Timothy Michael Wynn – powinny być doskonale znane fanom serii, gdyż obaj panowie stworzyli muzykę do ostatniej odsłony cyklu Red Alert. Duet uzupełnia Jason Graves, który również ma doświadczenie z produktami sygnowanymi przez Electronic Arts, choć niezwiązanymi z marką Command & Conquer. Graves stworzył m.in. doskonały soundtrack do bardzo udanej gry akcji o nazwie Dead Space.

Panowie podzielili się obowiązkami. Jason Graves przygotował muzykę dla GDI, natomiast Wynn dla Bractwa Nod. Oczywiście kompozycje stworzone przez obu artystów znacznie się różnią. Grając po stronie GDI będziemy słyszeć monumentalne orkiestracje, które zostały zarejestrowane przez zespół London Philharmonia w studiu Air. Jeśli staniemy po stronie wyznawców Kane’a, nasze uszy zaatakują agresywne bity, nasuwające skojarzenia z muzyką techno.

Najtrudniejsza rola przypadła Jamesowi Hanniganowi, który nie tylko stworzył dodatkowe kompozycje, próbujące połączyć te dwa odmienne style, ale również przygotował muzykę na potrzeby przerywników filmowych. Z pewnością nie było to proste zadanie, biorąc pod uwagę liczbę cut-scenek, w jakie obfitują kolejne gry z serii Command & Conquer.

Tyberyjski zmierzch zadebiutuje na rynku 16 marca bieżącego roku. Biorąc pod uwagę politykę koncernu Electronic Arts, możemy się spodziewać, że soundtrack ujrzy światło dzienne znacznie wcześniej, a już na pewno będzie można posłuchać jego próbek np. za pośrednictwem sklepu internetowego Amazon.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: