Kane & Lynch 2 bez Jespera Kyda

23 stycznia 2010

Zła wiadomość dla miłośników twórczości Jespera Kyda. Ten znakomity, wielokrotnie nagradzany duński artysta, nie został zaangażowany w tworzenie oprawy muzycznej do drugiej odsłony cyklu Kane & Lynch, która nosi podtytuł Dog Days.

Jesper Kyd w swoim żywiole

Jesper Kyd w swoim żywiole

Powyższa informacja pojawiła się przed kilkoma dniami na forum firmy Eidos Interactive i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek pomyłce, bo autorem notki jest jeden z pracowników studia Io Interactive. Człowiek ukrywający się pod pseudonimem Nick@IO stwierdził ponadto, że ścieżka dźwiękowa gry Kane & Lynch 2: Dog Days znacznie odbiega od stylu Jespera Kyda. Nazwisko nowego kompozytora nie jest w tej chwili znane.

Jesper Kyd współpracował z firmą Io Interactive od początków jej istnienia. Muzyk skomponował ścieżkę dźwiękową m.in. do bardzo popularnej serii Hitman. Trudno powiedzieć dlaczego artysta nie bierze udziału w tworzeniu nowej gry, ale jest to już drugi projekt duńskiego studia w ostatnim czasie, z którym Kyd nie ma nic wspólnego. Przy poprzednim produkcie Io Interactive – Mini Ninjas – pracował Peter Svarre.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: