Muzyka z Dark Void w sklepach od 9 lutego

22 stycznia 2010

Już za niespełna trzy tygodnie, a dokładnie 9 lutego, w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje oficjalny soundtrack z gry Dark Void. Album zawierający wybrane kompozycje ze ścieżki dźwiękowej najnowszego produktu firmy Capcom, ukaże się na amerykańskim rynku dzięki staraniom wytwórni Sumthing Else Music Works.

Okładka albumu

Twórcą oprawy muzycznej do gry jest Bear McCreary, amerykański kompozytor, który do niedawna współpracował z twórcami filmów (m.in. Droga bez powrotu 2) i seriali telewizyjnych (m.in. Battlestar Galactica, Eureka i Terminator: The Sarah Connor Chronicles). Dark Void jest pierwszym produktem z branży elektronicznej rozrywki w dorobku trzydziestoletniego artysty. Album będzie zawierać ok. 80 minut muzyki, a jako bonus znajdzie się na nim utwór Theme from Dark Void (Mega Version). Jest to ośmiobitowa przeróbka głównego motywu z Dark Void, stworzonego z myślą o grze Dark Void Zero na konsole Nintendo DS, która zadebiutowała w usłudze DSiWare w miniony poniedziałek.

Bear McCreary podczas sesji nagraniowej do gry Dark Void

Warto w tym miejscu nadmienić, że w nagraniach uczestniczyli muzycy z orkiestry symfonicznej, a materiał zarejestrowano w studiu Eastwood Scoring Stage, należącym do wytwórni filmowej Warner Bros. W tym miejscu powstawały wcześniej inne soundtracki do gier komputerowych, m.in. Medal of Honor: Airborne czy Prince of Persia: The Two Thrones.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: